Prečo by ste si mali začať robiť smoothie?

Smoothie nápoje sa v súčasnosti stávajú čoraz populárnejšie. Sú jednoduché na prípravu a je to taký mix, skôr by sa to malo nazývať „čo chladnička dala“. Prečo by ste si ale mali dať smoothie na raňajky, večeru či na desiatu?

Prečo by ste si mali začať robiť smoothie
zdroj: unsplash.com

Pre zdravie aj na ušetrenie času

Do smoothie môžete dať vlastne akékoľvek ovocie a niektoré druhy zeleniny. Tie pomixujete s vodou alebo mliekom a vznikne vám akýsi nápoj plný vitamínov. A to je jeho prvá výhoda. Smoothie je tak nabité vitamínmi, takže sa nemusíte báť o to, že ich cez deň nestihnete prijať dostatočné množstvo. Dostatočný príjem vitamínov bude mať výborné účinky na vaše zdravie, imunitu, pleť, vlasy aj nechty.

S tým sa spája aj ďalšia výhoda – šetrenie času. Nie len pri príprave tohto nápoja, ale aj pri jedení. Predstavte si, že by ste mali všetko to ovocie zjesť osobitne. Najprv by ste dojedli banán, potom čučoriedky, jahody, všetko osobitne. Takto to máte všetko v jednom pohári, už to stačí len vypiť.

Čo je najlepšie do smoothie?

Obsah toho, čo do smoothie dáte je na vás, ale aj na tom, v ktorej časti dňa ste sa rozhodli si ho dať. Na raňajky je najlepšie skombinovať ovocie a prisypať proteín, aby ste boli dlhšiu dobu sýtejší. Podobne je to aj na desiatu, no od obeda by ste mali skôr siahať po zelenine v kombinácií s jedným druhom ovocia.