Čím nahradiť kávu? Tipy na nápoje, ktoré vám ju nahradia

Mnohí z nás pijú kávu (poniektorí aj niekoľko káv denne) a mnohí z nás sa aj snažia prestať. A niekedy to je veľmi ťažké. No keď máte niečo, čím by ste kávu nahradili, ide to o čosi ľahšie. Preto vám dáme dnes pár tipov na také nápoje, ktoré sa vám pokúsia nahradiť kávu, a tak ju úspešne prestať piť.

Čím nahradiť kávu Tipy na nápoje, ktoré vám ju nahradia
zdroj: unsplash.com

Kapučína, bezkofeínové kávy a kávové napodobeniny

Keď chcete niečím kávu nahradiť, tak aby to telu neškodilo, najlepšie je zvoliť niečo bezkofeínové. Aj také kávy samozrejme sú a môžete si ich bežne kúpiť. Medzi zdravšie varianty patrí aj zelená káva. Tá pochádza zo zŕn, ktoré ešte neprešli pražením, takže je o čosi zdravšia. Ďalšou z možností je macha. Zelený prášok, z ktorého si pripravujete niečo ako kávu, no je to omnoho zdravšie a pre telo prirodzenejšie.

Káva, káva, káva. Čo si vybrať?

Podobne, ako si vybrať kávovar, je dôležité vybrať si správnu kávu, prípadne to čím ju nahradiť. Existujú aj ďalšie druhy kávy, a tými sú napríklad špaldová káva, ktorá nepredstavuje takmer žiadnu záťaž pre žalúdok a celý tráviaci trakt. Taktiež neobsahuje kofeín a má vysoký obsah vlákniny. Existujú tiež ajurvédske kávy, ktoré obsahujú rôzne byliny, ktoré sa v súčasnosti stávajú čoraz populárnejšími.

Ak chcete niečo ultra zdravé, tak by ďalším variantom mohli byť zelené nápoje. Čiže nápoje z ovocia a pridaným špenátom alebo iným druhom zelenej zeleniny. To by malo aj znížiť chuť na kávu.