3 tipy čo robiť na dôchodku pre lepší a kvalitnejší život

Možno váš dôchodok ešte len začala alebo už ste na ňom dlhšie. Nič to však nemení na tom, že vás zaujme, čo môžete robiť počas rokov dôchodku pre lepšie zdravie a kvalitnejší život. Hlavné je, nájsť si také činnosti, ktoré vás budú baviť. Určite by to nemalo byť len v pohodlí kresla pred televízorom. Dôležitý je pohyb a aktívne seniorské roky.

3 tipy čo robiť na dôchodku pre lepší a kvalitnejší život
3 tipy čo robiť na dôchodku pre lepší a kvalitnejší život (zdroj: unsplash.com)

1. Prechádzky a menšie túry

Práve prechádzky sú jedny z najmenej fyzicky náročných, pritom každodenné prechádzky majú veľmi pozitívny vplyv pre naše zdravie a kvalitu života. Nielen v seniorskom veku, ale rovnako aj v každom veku. Môžete začať hoci 10 alebo 20-minútovou pravidelnou prechádzkou v okolí vášho domova. Ideálnejšia by bola hodina denne.

2. Pestovanie a záhradkárčenie

Aj keď ste v paneláku alebo v domove dôchodcov. Na začiatok postačí aj pár kvetov v kvetináči od vnúčat. Ak majú miesto, sadiť môžete priamo ku kvetom. Môže ísť o ďalšie okrasné rastliny alebo bylinky, zeleninu, prípadne drobné ovocie. Ak máte záhradu, o to lepšie. Tam sú možnosti najväčšie.

3. Vyrábajte čo vás napadne

Inšpirovať sa môžete vo svojom okolí. Môže ísť o pletenie, vyrábanie ozdôb, sviečok čo niečoho ďalšieho. Pri vymýšľaní zároveň stimulujete váš mozog. Na množstvo vecí pritom nepotrebujete ani nejaký zvláštny priestor alebo pomôcky.